Informacje na temat choroby alkoholowej

Jest to poważny, globalny problem - nie można przechodzić obok tego obojętnie

Leczenie alkoholizmu długotrwałym procesem terapeutycznym

droga do abstynencjiLeczenie alkoholizmu w Polsce rozpoczyna się od psychoterapii, na której może poprzestać, lub rozwinąć się w leczenie farmakologiczne na oddziałach zamkniętych. Jednak nawet jeśli zarówno psychoterapia jak i terapia farmakologiczna zakończą się sukcesem, leczenie alkoholizmu nie może zostać uznane za zakończone – alkoholikiem jest się całe życie.

alkoholizm leczenie

Często leczenie uzależnienia od alkoholu musi być poprzedzone detoksem, ponieważ alkoholik jest w stanie upojenia. Aby uniknąć objawów odstawiennych, prywatne ośrodki leczenia uzależnień oferują kompleksową detoksykację - odtruwanie organizmu z toksyn po długotrwałym spożywaniu alkoholu.

Co po terapii?

Leczenie alkoholizmu w kraju, jeżeli leczymy się w placówkach państwowych (prywatne rządzą się swoimi prawami), gwarantuje również podtrzymanie stanu trzeźwości pacjenta po zakończonej terapii właściwej – organizowane są indywidualne jak i grupowe spotkania z psychoterapeutami, na których pacjenci wymieniają się doświadczeniami i historiami, wspierają się i rozmawiają ze sobą.

Prywatne dojście do zdrowia

leczenie alkoholizmu

Jeżeli jednak pacjent zdecyduje się podjąć leczenie alkoholizmu w ośrodku prywatnym (do którego szybciej można się dostać), musi wziąć pod uwagę, jaka będzie cena dalszego podtrzymania w trzeźwości.

Sam proces wyprowadzania z choroby bywa już kosztowny, a dodana do niego cena dalszej psychoterapii znacząco powiększy rachunek. Istnieją jednak grupy wsparcia AA, które są darmowe, a pomagają alkoholikom pozostać w trzeźwości.

Gdzie najlepiej leczyć uzależnienie alkoholowe?

Województwo świętokrzyskie oferuje świetne warunki powrotu do zdrowia. Jest nie tylko pięknym miejscem na mapie Polski, ale stanowi także ostoje spokoju i wyciszenia.

Kliniki oraz prywatne ośrodki leczenia uzależnień, jakie oferuje woj. Świętokrzyskie są jednymi z najlepszych tego rodzaju w kraju i każdy chory znajdzie pośród nich coś dla siebie – czy to ośrodek prywatny, czy placówkę publiczną.

Pierwsze kroki w trzeźwości

.

Życie w abstynencji jest najlepszym, co może spotkać osobę uzależnioną od alkoholu